You are here: Home » Banki » Czy powinieneś skorzystać z promocyjnej oferty i założyć konto oszczędnościowe w banku?

Czy powinieneś skorzystać z promocyjnej oferty i założyć konto oszczędnościowe w banku?

Zanim zdecydujesz się na założenie takiego rachunku, powinieneś wiedzieć, w jaki sposób funkcjonuje konto oszczędnościowe. Różni się ono bowiem od tradycyjnych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, na których trzymasz pieniądze na bieżące wydatki. Na takim koncie masz spore oprocentowanie, ale też pewne ograniczenia.

Zazwyczaj tylko jedna wypłata gotówki w miesiącu jest darmowa i możesz ją zrobić jedynie w formie przelewu, ponieważ do takich kont nie wydaje się kart. Ale w zasadzie jest to jedyny minus takiego rachunku, z którym możesz sobie bez problemu poradzić, jeśli będziesz z odpowiednim wyprzedzeniem planował swoje wydatki.

Takie konto ma oprócz tego same plusy: spore oprocentowanie, dostęp do gotówki w każdej chwili, odsetki naliczane każdego dnia. Pieniądze możesz wypłacić w dowolnym momencie i nie stracisz żadnych odsetek, które do tej pory zarobiłeś. Jest to http://budmax.co.pl/drzwi-warszawa/drzwi-na-wymiar-na-stare-oscieznice.html przewaga nad lokatami, które co prawda są lepiej oprocentowane, ale decydując się na założenie lokaty, zamrażasz gotówkę na określony czas. Wcześniejsze rozwiązanie lokaty wiąże się bowiem z utratą naliczonych odsetek.

Jeśli wraz z kontem oszczędnościowym założysz najprostszy rachunek bieżący i będziesz pilnował tego, by spełnić odpowiednie warunki, za prowadzenie tego drugiego konta nie zapłacisz ani złotówki.

www.elektropoznan.com