You are here: Home » Banki » Czy powinieneś skorzystać z promocyjnej oferty i założyć konto oszczędnościowe w banku?

Czy powinieneś skorzystać z promocyjnej oferty i założyć konto oszczędnościowe w banku?

Zanim zdecydujesz się na założenie takiegobutla z tlenem rachunku, powinieneś wiedzieć, w jaki sposób funkcjonuje konto oszczędnościowe. Różni się ono bowiem od tradycyjnych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, na których trzymasz pieniądze na bieżące wydatki. Na takim koncie masz spore oprocentowanie, ale też pewne ograniczenia.

Zazwyczaj tylko jedna wypłata gotówki w miesiącu jest darmowa i możesz ją zrobić jedynie w formie przelewu, ponieważ do takich kont nie wydaje się kart. Ale w zasadzie jest to jedyny minus takiego rachunku, z którym możesz sobie bez problemu poradzić, jeśli będziesz z odpowiednim wyprzedzeniem planował swoje wydatki.

Takie konto ma oprócz tego same plusy: spore oprocentowanie, dostęp do gotówki w każdej chwili, odsetki naliczane każdego dnia. Pieniądze możesz wypłacić w dowolnym momencie i nie stracisz żadnych odsetek, które do tej pory zarobiłeś. Jest to teczki skórzane męskie przewaga nad lokatami, które co prawda są lepiej oprocentowane, ale decydując się na założenie lokaty, zamrażasz gotówkę na określony czas. Wcześniejsze rozwiązanie lokaty wiąże się bowiem z utratą naliczonych odsetek.

Jeśli wraz z kontem oszczędnościowym założysz najprostszy rachunek bieżący i będziesz pilnował tego, by spełnić odpowiednie warunki, za prowadzenie tego drugiego konta nie zapłacisz ani złotówki.