You are here: Home » Banki » Jakie warunki musisz spełnić, by móc skorzystać z promocji na stałe oprocentowanie rachunku oszczędnościowego?

Jakie warunki musisz spełnić, by móc skorzystać z promocji na stałe oprocentowanie rachunku oszczędnościowego?

Niestety promocja nie jest dla Incidin Liquid Spray 5 dm3 każdego. Jeśli masz konto oszczędnościowo-rozliczeniowe w innym banku, na tamto konto wpływa twoje wynagrodzenie i nie zamierzasz tego zmieniać, może się okazać, że ta promocja nie jest dla ciebie. Żeby móc z niej skorzystać, musisz bowiem założyć nie tylko rachunek oszczędnościowy, ale też bieżący, a z tym wiążą się dodatkowe warunki, które powinieneś spełnić. Jakie dokładnie są to kryteria?

Konto rozliczeniowe, które zakładasz wraz z oszczędnościowym nie jest całkowicie darmowe. Może takim się stać, pod warunkiem, że wybierzesz odpowiednią opcję i będziesz pamiętał o kilku dosyć istotnych kwestiach. Jeśli o tym zapomnisz, opłata cię nie ominie. Co zrobić, żeby takie konto było darmowe – jakie warunki trzeba spełnić?

Jak już wspomnieliśmy – zakładając konto oszczędnościowe, musisz założyć także rachunek bieżący. Możesz skorzystać tutaj z kilku wariantów i wybrać ten, najbardziej korzystny dla siebie. Do wyboru masz konto Standardowe, Premium i Ekstra. W każdym z nich opłaty i prowizje są na różnym poziomie.

Do konta Standard nie ma przypisanej miesięcznej opłaty za prowadzenie rachunku, ale jest za to opłata za korzystanie z karty, która w tej chwili wynosi 9 zł. Możesz jej uniknąć, jeśli w ciągu miesiąca, wykonasz kartą operacje bezgotówkowe o wartości 300 zł. Jeśli nie uda ci się tego zrobić, z twojego konta zniknie te 9 zł. Oprócz tego będziesz musiał pamiętać o tym, że darmowe są tylko 4 pierwsze wypłaty z bankomatu. Za każde następne bank naliczy opłatę w wysokości zgodnej z tabelą opłat i prowizji, która wynosi 2 zł za każdą wypłatę. Jednak, jeśli będziesz pamiętał o wszystkich ograniczeniach, które wyżej opisaliśmy, unikniesz wszystkich opłat związanych z tym kontem i stanie się ono dla ciebie całkowicie bezpłatne. Wybierając ten wariant, na pewno opłaci ci się skorzystać z promocji przy zakładaniu konta oszczędnościowego.

Skorzystanie z promocji może nie być już tak opłacalne, jeśli zdecydujesz się na założenie rachunku oszczędnościowego razem z kontem Premium i Ekstra. Z tymi dwoma rachunkami bieżącymi związanych jest bowiem najwięcej opłat, a niektórych z nich nie da się uniknąć. Do konta Premium masz przypisaną stałą opłatę w wysokości 10 zł miesięcznie, a do konta Ekstra – 15 zł. Ale rachunki te mają też swoje zalety – na przykład nie płacisz w ogóle za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów.