You are here: Home » Kredyty » Nie całkiem standardowe konto oszczędnościowe

Nie całkiem standardowe konto oszczędnościowe

Jest to dosyć skomplikowane, dlatego opiszemy ten sposób na przykładzie. Przy zakładaniu kota deklarujesz, że będziesz miesięcznie wpłacał 1000 zł. Otrzymujesz w zamian wyższe niż zwykle oprocentowanie i regularnie co miesiąc odkładasz http://elektrotechmed.com/wypozyczalnia-koncentratorow-tlenu/ taką kwotę na rachunek oszczędnościowy. Dzięki systemowi bankowości internetowej możesz cały proces przelewania gotówki zautomatyzować – nie będziesz wtedy musiał pamiętać o wpłacaniu określonych pieniędzy. System sam je przeleje w odpowiednim – wybranym wcześniej przez ciebie – terminie.

Jednak nie musisz się obawiać – pieniądze na takim rachunku nie są zamrożone. W każdej chwili możesz je wypłacić, ale musisz się wtedy liczyć z utratą zarobku. Jeśli w którymś miesiącu dokonasz wypłaty, w tym konkretnym miesiącu oprocentowanie zostanie obniżone.

Dla kogo jest odpowiedni ten sposób oszczędzania? Dla każdego, kto nie potrzebuje zbyt często korzystać ze swoich oszczędności, ale jednocześnie chce mieć łatwy dostęp do swojej gotówki w każdym momencie. Ten sposób jest dobry również dla tych, platformy na kołach którzy nie lubią ryzyka związanego z inwestowaniem. Tutaj wszystko jest jasne, gdyż zasady są prawie takie same jak na zwykłym koncie oszczędnościowym – pieniądze wypłacasz, kiedy chcesz, a jeśli ich nie wypłacasz – zyskujesz na tym wyższe oprocentowanie. Taki sposób mobilizuje również do oszczędzania, ponieważ zadeklarowaną kwotę musisz wpłacić i dzięki temu nie wydasz jej na nie do końca potrzebne rzeczy.

reishi swanson