You are here: Home » Kredyty » Czy w ogóle warto brać taki kredyt konsumpcyjny?

Czy w ogóle warto brać taki kredyt konsumpcyjny?

Biorąc kredyt konsumencki, pieniądze możemy otrzymać praktycznie od ręki. Wystarczy, że przyjdziemy do banku z dowodem osobistym i zaświadczeniem o zarobkach. Jeśli bank uzna, że mamy zdolność kredytową, gotówka będzie na naszym koncie jeszcze tego samego dnia.

Kredyt konsumpcyjny możemy zatem bardzo szybko otrzymać i bez wątpienia jest to jego zaleta. Jednak ma on także swoje wady, a jedną z nich jest dosyć wysokie oprocentowanie, które może wynieść nawet kilkadziesiąt procent.

Dlatego banki kuszą klientów różnymi promocjami, obiecują albo niskie oprocentowanie albo zwrot części raty. Żeby dowiedzieć się, czy warto skorzystać z konkretnej oferty banku, trzeba wszystko skrupulatnie policzyć. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że bank musi na nas zarobić, nie pożycza nam przecież swoich pieniędzy bezinteresownie. Jednak zdaje się, że często o tym fakcie zapominamy i wierzymy we wszystko, co usłyszymy od doradcy kredytowego albo zobaczymy w reklamie telewizyjnej. Tymczasem może się zdarzyć, że bardziej korzystne będzie dla nas skorzystanie z oferty innego banku, który nie ma żadnej promocji, ale za to gwarantuje niższe oprocentowanie.

Powinniśmy pamiętać o tym, że bank oddając nam określony procent raty kredytu, oddaje część kwoty, którą zarabia – zazwyczaj koło 5% – czyli oddaje nam to, co mu wpłaciliśmy. Dlatego bez względu na to, jaką kwotę pożyczasz, warto porównać oferty wszystkich banków, nie tylko tych, które kuszą promocją.

przetrząsacz