You are here: Home » Lokaty » Bank, w którym otrzymasz nawet 4%

Bank, w którym otrzymasz nawet 4%

Jest to najkorzystniejsza w tym momencie oferta na rynku, a przynajmniej taką się wydaje na pierwszy rzut oka. Jeśli w tym miesiącu – w okresie obowiązywania promocji – założysz konto oszczędnościowe wraz z rachunkiem bieżącym, otrzymasz właśnie 4% w skali roku. Ale oprocentowanie takie będzie obowiązywać tylko przez pierwsze 4 miesiące i tylko dla oszczędności o wysokości do 30000 zł. Niewątpliwie jest to atrakcyjna oferta, jednak ma też swoje minusy w postaci konieczności założenia konta oszczędnościowo-rozliczeniowego.

Jeśli zastanawiałeś się ostatnio nad zmianą swojego banku, jest to propozycja wręcz stworzona dla ciebie. Możesz bowiem zyskać podwójnie – a mianowicie założyć wraz z rachunkiem bieżącym również konto, na którym będziesz mógł oszczędzać.

Za prowadzenie obu kont nie jest pobierana opłata, jednak z rachunkiem bieżącym wiążą się pewne koszty. Jeśli w ciągu miesiąca nie wykonasz za pomocą karty przypisanej do konta regenerowanie wtryskiwacza transakcji bezgotówkowych w wysokości 200 zł, będziesz musiał zapłacić za tę kartę 8 zł. W dzisiejszych czasach, kiedy to praktycznie wcale nie posługujemy się gotówką, nie jest to raczej zbyt wygórowane żądanie i łatwo spełnić ten warunek.