You are here: Home » Lokaty » Oprocentowanie 3,5%, ale na nieco innych warunkach

Oprocentowanie 3,5%, ale na nieco innych warunkach

Takie oprocentowanie otrzymasz przez okres 3 miesięcy dla oszczędności w wysokości do 60 tysięcy złotych. Wraz z kontem oszczędnościowym musisz też założyć rachunek bieżący, ale jeśli się pospieszysz możesz skorzystać z promocji.

Przez okres 6 miesięcy, bank będzie ci zwracał 2% wydatków, które poniesiesz płacąc kartą za zakupy w sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych. Jest to oferta warta rozważenia, ale ma też kilka minusów.

Po 3 miesiącach oprocentowanie na koncie oszczędnościowym zmaleje do 2,5%, a jeśli masz oszczędności większe niż 60 tysięcy złotych tyle będziesz zarabiał już od pierwszego miesiąca po założeniu konta. Z prowadzeniem tego konta nie wiążą się prawie żadne opłaty. Jeśli pieniądze będziesz przelewał na swoje konto w tymże banku, wszystkie przelewy w miesiącu będą darmowe. Natomiast jeśli część oszczędności zechcesz przelać na rachunek w innym banku – z opłat zwolniona będzie tylko pierwsza transakcja w danym miesiącu.

Zakładając rachunek w tym banku, będziesz mógł skorzystać z atrakcyjnych ofert lokat, które bank oferuje tylko swoim stałym klientom, którzy mają zgromadzone oszczędności w wysokości minimum 20 tysięcy złotych. Lokata jest dobrą alternatywą dla folian swanson rachunku oszczędnościowego w sytuacji, gdy wiesz, że nie będziesz musiał skorzystać ze swojej gotówki w ściśle określonym czasie. W przeciwnym razie otwarcie lokaty nie opłaca się, ponieważ jej zamknięcie przed czasem wiąże się z utratą wszystkich odsetek. Pod tym względem konto oszczędnościowe jest zdecydowanie lepszym wyborem.