You are here: Home » Lokaty » Jakie zalety ma konto oszczędnościowe dla dzieci?

Jakie zalety ma konto oszczędnościowe dla dzieci?

O zaletach opowiedzieliśmy już trochę w poprzednim akapicie, a teraz rozwiniemy ten wątek, skupiając się na rachunku bankowym. Wiele banków wprowadziło do swojej oferty możliwość założenia konta dla dzieci, do którego wgląd będą mieli rodzice. Tak – żadne dziecko nie może samodzielnie dysponować pieniędzmi, dlatego rodzice w każdej chwili mogą sprawdzić, w jaki sposób ich pociecha radzi sobie z oszczędzaniem. Zazwyczaj mają dostęp do konta dziecka ze swojego rachunku.

Konta dla najmłodszych mają stosunkowo wysokie oprocentowanie. W zależności od tego, na jakie konto i w jakim banku się zdecydujemy będzie to do około 3 do nawet 4,5%. Co prawda w ten sposób oprocentowany jest kapitał o wysokości do kilku tysięcy złotych, ale jak zwiększyć sprzedaż w sklepie dla oszczędności dziecięcych jest to wystarczająca suma. Praktycznie żaden standardowy rachunek oszczędnościowy nie jest tak opłacalny jak te dziecięce.

Jedną z zalet dziecięcego rachunku oszczędnościowego jest niewątpliwie prosty w obsłudze, przeznaczony specjalnie dla maluchów panel. Jest on niezwykle kolorowy, dzięki czemu zachęca do korzystania z rachunku i wypróbowywania wszystkich możliwości, a jest ich niemało. Z drugiej strony serwis transakcyjny przypomina ten dla dorosłych. Co nie jest bez znaczenia w przypadku starszych dzieci.